Преслатко видео од Украина: Кученца ги штитат новородените мачиња и нивната мајка

ЕДЕН корисник на TikTok објавил видео на кое се гледа како кученцата ги штитат новородените мачиња и нивната мајка. Видеото е снимено во Украина.
Три кученца грееле мачка која штотуку се породила додека мачињата цицале. Со телото ги сокриле мачката и нејзините мачиња за никој да не ги види.

@yaroslavlytcushun


♬ оригінальний звук – Ярослав Луцишин


Ова видео за пет дена е прегледано 3,6 милиони пати. Многу корисници на TikTok се разнежниле од оваа сцена.
„Дури и животните се обединуваат. Така треба да биде сега“, „Колку се слатки и пријателски настроени. Дури и животните почнаа да живеат во мир, покажувајќи им на луѓето дека не вреди да се бориш“, „Мајката мачка посвоила кученца“, „Сите сирачиња се собрале“ „Убави кученца“, се само дел од коментарите.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …