ПРЕПОЗНАЈТЕ ПСИХОПАТ ЗА 5 МИНУТИ: Веднаш почнува вака да се однесува

Неговиот внатрешен свет е празен и безбоен, па мора да ги лиши другите од светли бои…
Психопат е личност со патолошки оштетен карактер, кој чувствува акутен дефицит на совест и морални квалитети. Нема љубов или наклонетост во опсегот на чувства што ги доживува.

Психопатот ги има следниве карактеристики:


Впечатлива харизма – Брзо ги шармира сите наоколу и станува центар на вниманието. Специјалните изрази на лицето, гестовите, манирите и хуморот веднаш го ставаат чекор над сите други. Се чини дека не може да се најде поинтересен и пошармантен соговорник. Тука вреди да се запамети дека нема идеални луѓе, но едно лице може совршено да ја исполни својата улога. Како по правило, улогата на психопатот се совпаѓа со барањето на целта. Во друго друштво тој е сосема друга личност.

Досадата настанува брзо – На психопатите брзо им здосадува и сакаат да ја променат својата средина. Неговите интереси се површни, не може долго да се фокусира на една работа. Уништениот внатрешен свет го принудува повторно и повторно да бара дополнителна стимулација и возбуда. Затоа, многу често почетокот на врската со психопат се памети како исклучително возбудливо и забавно време. Во обичниот живот, обичниот човек нема толку многу авантури и забавни времиња. Обичен човек не чувствува потреба за тоа, додека психопатите го гледаат како начин да се чувствуваат живи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Преподобен Александар

Преподобен Александар Роден е во Азија, школуван во Цариград. По завршувањето на школувањето се предаде …