Премиера на претставата „Крај на играта”

Оваа година се прославуваат јубилејни 50 години од основањето на Театар „Чекори“.

По повод 80 годишнината од раѓањето на Боре Ангеловски, основачот на Театар „Чекори“ и бекетолог, со огромно задоволство најавуваме премиера на претставата ,,End&Start game” по делото „Крај на играта” од Семјуел Бекет.


Недела, 25.2.2024, од 20:00 часот, во Дом на култура Димитар Влахов – Автокоманда.

Играат:
Маја Ѓурчевска – Нел
Марко Џамбазоски – Клов
Даниел Гочевски – Хам
Никола Кузманоски – Наг
Никола Димевски – Боре Ангеловски/Семјуел Бекет


Режија: Снежана Коневски-Руси

Картата чини 250 денари и може да се набави на самиот влез, пред почеток на претставата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …