Погледнете колку пари би можела да добие Меган Маркл доколку се разведе од Хари

Меган Маркл и принцот Хари наводно размислуваат за разделба по неуспехот на неколку нивни проекти. Од смртта на кралицата Елизабета Втора тие не можат да заработат многу пари од нивните проекти. Со оглед на се почестите гласини за разделба, британските медиуми почнаа да шпекулираат дека има и предбрачен договор.

Според предбрачниот договор, Меган би добила 80 милиони евра за издржување на нивните деца Лилибет и Арчи, објави Дејли мејл. Исто така, според договорот, во случај на развод, Хари би имал целосно старателство над децата, што Меган не би го прифатила.


Како што објави Net.hr, врската наводно се влошила по пандемијата во 2020 и 2021 година поради финансиски проблеми, деловни неуспеси и економската рецесија, но и поради смртта на бабата и дедото на Хари, принцот Филип и кралицата Елизабета Втора, што спречи парот од да постигне успех во неговите деловни проекти.

Според сајтот Podnews, од повеќе извори добиле потврда дека некои од интервјуата на Меган Маркл се лажни, т.е. дека тие не биле управувани од неа, туку од нејзиниот персонал.


Во средината на јули, двојката го загуби договорот од 20 милиони долари со Spotify откако подкастот на Меган Archetypes не генерираше доволно приходи за да се обнови за втора сезона.

Нивниот документарен филм „Хари и Меган“, кој ја следи љубовната приказна на парот поради медиумско вознемирување, исто така не доби номинација за Еми.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Којзнае зошто?“ вечерва во Дом на млади во Штип

Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Домот на млади во Штип, ќе биде изведена …