Почнува новата сезона на „Нешто конкретно”

Токму со ваква гатанка почнува новата сезона од „Нешто конкретно” со Снеже Велков, доволно провокативна за да алудира на одговорот и доволно инспиративна за да ве натера да мислите. Токму каква што е и идејата на емисијата, да има провокативни теми кои ќе ве натераат да размислите да дискутирате ама на крајот и да се изнасмеете.
Со оглед на почетокот во месец ноември, „Нешто конкретно” се приклучува во кампањата за подигање на свеста за машко здравје. а Снеже апелира: Драги мажи одете превентивно и на лекар и на психолог за да ни бидете здрави и во снагата и во умот, а првата епизода почнува со тема – Колку вредиме? Па Снеже има „скап” гости.
Новата сезона е и со нова најавна шпицa
Сменет ли е концептот или се останува исто, дали можеби на Снеже и се придружи ко-водител за баланс на машко женска енергија? И најважно кој е одговорот на гатанката. Гледајте во недела, 17:20 часот на Телма.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ексклузивно интервју со Милчо Манчевски: Јас секогаш верував дека она што имам да го кажам има вистинска вредност, само е прашање на време и на труд за тоа да биде потврдено

Нема доволно зборови за да се опише големината на нашиот Милчо Манчевски. Всушност за него …