ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДАТА НА БЕТМЕН: Милиони фанови во очај

АКТЕРОТ Кевин Конрој, кој привлече големо внимание во јавноста позајмувајќи му го гласот на легендарниот Бетмен, починал на 66-годишна возраст откако извесно време страдал од непозната болест.
Кевин доби милиони фанови ширум светот во 1990-тите, кога го позајми својот препознатлив глас на многу анимирани ликови, а најпознат е Бетмен.
Веста за неговата смрт ја потврди неговата колешка Дајан Першинг.
– Многу тажна вест: Вчера почина нашиот сакан глас на Бетмен, Кевин Конрој. Беше болен некое време, но навистина вложи многу време во недостатоците – напиша таа на Фејсбук, додавајќи:
– Ќе им недостига на многумина, не само на актерската екипа, туку и на многу обожаватели.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашата истакната актерка Мајда Тушар

Мајда Тушар е родена во Скопје на 24 јуни 1950 година. Таа беше позната македонска …