ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДА ОД ФИЛМОТ „Убиј го Бил“: Глумецот умрел од последици на корона вирус

Sвездата на „Убиј го Бил“, Шиничи Чиба Сони починал на 82 -годишна возраст од последици од корона вирусот.


Јапонскиот актер и мајстор за боречки вештини бил примен во болница на 8. август поради пневмонија, предизвикана од ковид -19.
Влијателниот актер бил приклучен на респиратор, но на крајот сепак и подлегнал на болеста.
Во Јапонија, тој беше култен актер и најпознат актер во боречки вештини после Брус Ли.


Шесткратниот носител на црн појас, надвор од родната Јапонија, е најпознат по улогата на Хатори Ханс во филмовите на Тарантино „Убиј го Бил“ 1 и 2, но и по улогата на чичко Камата во филмската франшиза „Пеколни улици“.


Извор: JapanTimes

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Бојан Јовановски во прво интервју по неколку години – „Не посакувам никому тоа што сум го прошол јас”

Облечен во негов препознатлив стил, покрај големиот медиумски интерес на македонските медиуми, Бојан Јовановски – …