NEW YORK, NY - JULY 15: Actor Mark Margolis eats Ample Hills Creamery ice cream during the Glass Eye Pix "Beneath" Premiere Event - After Party at Oliver's City Tavern on July 15, 2013 in New York City. D Dipasupil/Getty Images for Glass Eye Pix/AFP (Photo by D Dipasupil / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)

Почина Марк Марголис – познат актер по улогата во серијата „Breaking Bad“

Марк Марголис познат по улогата на наркодилерот Хектор Саламанка во сериите „Breaking Bad“ и „Better Call Saul“, почина на 84-годишна возраст.

Како што изјавил неговиот син, Марк починал по кратко боледување, а покрај него до последен момент биле тој и сопругата Жаклин.


Кариерата ја започнал во седумдесеттите, а глумел во филмот „Scarface“, и во сериите „Oz“, „Pure Chemistry“, „Breaking Bad“ и „Better Call Saul“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Кинотека на Македонија ќе се одржи проекција на документарниот филм „Време на бетон“

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20:15 часот, ќе биде прикажан македонскиот документарен …