По седми пат ќе се одржи манифестацијата „Убави сме, свои сме”

Денес во НУЦК ” Антон Панов ” во Струмица, со почеток во 19:00 часот, по седми пат ќе биде одржана манифестацијата „Убави сме, свои сме”.

Во организација на Здружението за поддршка и помош на лица со даунов синдром „Вера”  и оваа година како и изминатите ќе биде организирана модна ревија на која ќе учествуваат 26 деца со попреченост од сите градови од нашата земја, кои ќе бидат придружувани од личности од јавниот живот.


Манифестацијата ќе ја отвори градоначалникот на општина Струмица.

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …