Панел-дискусија поврзана со изложбата на фотографии „Украина: Воено злосторство“

Фондација Отворено општество – Македонија ве поканува на панел-дискусија поврзана со изложбата на фотографии „Украина: Воено злосторство“ на 12 јуни 2024 година, во 12;00 часот во Мала станица Скопје.

Говорници на панел дискусијата ќе бидат кураторката на изложбата Светлана Бачеванова и фотографот на Њујорк Тајмс, Кристофер Окиконе, а ќе ја модерира Артан Садику.


Работен јазик на настанот е англиски.

Придружете ни се во солидарност.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …