Олдтајмер пикник во Марков Манастир

Денес со почеток во 11 часот, во Марков Манастир ќе се одржи Олдтајмер пикник. Настанот е во организација на Буба клуб Македонија и е одлична можност за сите љубители на олдтајмерите да поминат неколку часови во пикник дружба, скара и музика на отворено.

Вредно е да се спомене дека на овој настан беше спроведена еко-акција за собирање на ѓубрето кое беше распостелено по ливадата кај Марков Манастир, од несовесни граѓани.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …