ОД НИВ НЕМА НИТУ ПОСИЛНИ НИТУ ПОХРАБРИ: Одлучноста ги прави мажите родени под овие 4 знаци страшни противници

Јарец
Мажите Јарец се олицетворение на издржливост и сила. Управувани од Сатурн, планетата на дисциплината, тие му пристапуваат на животот со непоколеблива решителност која не познава граници. Предизвиците се само отскочна даска за мажот Јарец, што ја поттикнува неговата амбиција и го води до успех. Тој, исто така, поседува непоколеблива посветеност на неговите цели.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Какво време не очекува денес и утре

Метео прогноза на Славчо Попоски: Денес, како и утре (понеделник) во Македонија очекуваме постабилна атмосфера, …