ОД 18 ЈУНИ- Пристигнува ретроградниот Меркур, појак од било кога; Пеколен период за овие 5. знаци – Еве што не чека!

Девица
Ретроградниот Меркур ви носи тежок товар и чувство како да губите контрола. Можно е личноста во која верувате да започне да го покажува своето вистинско лице. Не разочарувајте се ако една врска сега завршува засекогаш – сметајте дека ретроградниот Меркур ве спасил од нова тага и неволји.


Скорпија
Исполнети сте со негативни мисли, а особено не ви се допаѓа бранот на мешани емоции што не можете да ги скриете. Скорпиите се секогаш мистериозни и таинствени, но сега нема да можат да ги скријат своите чувства. НДозволете им да излезат од твас, не ги протиснувајте. Нека се излијат од вашата душа како водопад и оставете на времето да ги одземе засекогаш. Наскоро ќе се чувствувате ослободено.

Јарец
Реалноста не ги исполнува вашите очекувања и затоа не сакате да ги гледате вашите проблеми, недоразбирања и грешки. Носите „очила“ на заблуда и обвиткани сте со лаги. Ретроградниот Меркур ќе ве охрабри навистина да ја видите вистината во вашите очи и да се соочите со сите непријатни искушенија што животот ви ги сервира во моментот. Не грижете се, ќе излезете како победник од оваа битка.


Ретроградниот Меркур на знакот на Рак ќе има најголемо влијание врз вашите емоции и начинот на кој ги искажувате. Не ги запирајте, оставете ги слободно да излезат од вашата душа

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 20.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот би можел да биде малку позафатен за вас, затоа …