Од 15-17 септември за прв пат ќе се одржи интернационалниот фудбалски турнир „Илинден Куп“

Во организација на фудбалската школа „Грозданоски“ од 15 до 17 септември 2023 година ќе се одржи првиот интернационален фудбалски турнир „Илинден Куп“.

На турнирот ќе земат учество преку 120 екипи од цела Македонија, како и екипи од Белгија, Србија, Романија, Црна Гора, Бугарија и Босна и Херцеговина.


За време на турнирот на фејсбук страната на фудбалската школа „Грозданоски“ ќе можат во живо да се следат по 15 натпревари дневно.

 


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоцијата на „Координати на болката“ – збирка поезија на Александра Спасеска

Вечерва со почеток во 19:00 часот во дворчето на кафе-книжарницата „Илика“ ќе биде промовирана збирката …