Ненадејно, од непозната болест, починала позната режисерка:„Срцето ми е скршено, во шок сум!“

Актерот Марк Марон зборуваше за ненадејната и трагична смрт на неговата девојка Лин Шелтон. 54-годишната режисерка почина пред три дена од болест која нема врска со коронавирусот.
“Тоа беше сериозно, за неа досега непозната состојба. Таа не беше заразена со коронавирус. Лекарите не можеа да ја спасат, иако се обидоа да дадат се од себе. Ова е катастрофално. Моето срце е скршено, јас сум во целосен шок и не знам како да продолжам понатаму. Сакав да се обратам на овој начин, така што секој што ја познаваше ќе знае, некои слушнале, некои сè уште не“, објаснил Марк во писмото испратено до IndieWireu.


View this post on Instagram

Dressed like a pirate for the @vanityfair party #Oscars (Thanks to #BradPitt for lending me his BFF @marcmaron for the evening:) 🎥🎉🏴‍☠️


A post shared by Lynn Shelton (@thelynnshelton) on


Марк во емотивно соопштение признал дека смртта на неговата долгогодишна девојка целосно го скршила.

“Таа беше полна со радост, убава, љубезна, харизматична. Се смеевме заедно, почнавме да живееме заедно и навистина не можам да верувам што се случува. Ова е ужасна и тажна загуба”, додал актерот.
Рис Витерспоон исто така, на Твитер, се збогувала со режисерката.
“Јас сум многу девастирана откако слушнав дека Лин Шелтон вчера почина. Во целосен шок што оваа живописна, талентирана режисерка повеќе не е со нас. Лин беше многу страсна за нашата серија ‘Мали пожари насекаде'”, напишала Рис.

Комичарот Минди Калинг исто така се збогувал со неа на социјалните мрежи.
“Нејзината прекрасна, весела енергија беше заразна и актерите секогаш сакаа да бидат околу неа. Секогаш ќе ми недостасува. Одмори се во мир, Лин. Те сакам”, напишал Калинг.
Во својата долга кариера, Шелтон работеше на сериите – Mad Men, Glow, Shameless, New Girl и многу други проекти.0

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Аеродром викендов пулсираше во Џевахир Мол Скопје

Населба Аеродром изминатиот викенд пулсираше во ритамот на музиката, а Џевахир Мол Скопје повторно беше …