Најточниот и најдеталниот летен хороскоп е пред вас: Проверете што го чека вашиот знак во следните 3 месеци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Во големиот летен хороскоп погледнете што му подготвуваат ѕвездите на вашиот хороскопски знак.
Летото е пред нас за само неколку дена, а многу знаци од Зодијакот ќе успеат да најдат романса, а за некои ќе биде онаа која ќе трае цел живот. Секој хороскопски знак има среќен ден од летото што треба да го искористи оваа година. И уште една добра вест, не постои ретроградна Венера која планира да предизвика драма. Работите ќе бидат подобри за сите.

Овен
Ова лето судбината има важни планови кога е љубовта во прашање. Вашиот сектор на индивидуалност е активиран. Јужниот јазол во Терезија се активира во вашиот сектор за врски. Оваа сезона ќе ве поттикне да се поставите во центарот на вашиот универзум. Време е Овенот да се фокусира на негување на односот со себе и да помине квалитетно време на редефинирање на својот пат. Овните се благословени со успех во сите области од животот.


Бик
Венера влегува во Девица на 4 август, па ова лето сигурно ќе го освежи вашиот љубовен живот. Наместо случајно да скокате од врска во врска, вашите романтични одлуки треба да бидат пресметани и методични. Може да привлечете паметна, интелигентна љубов. Освен во љубовта, Бикот ќе ужива и во работата. Следуваат добри деловни понуди, па ова лето нема да биде за одмор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …