НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Погледнете за кои припадници на Зодијакот станува збор
Сите барем еднаш сме го погледнале нашиот хороскоп, барајќи одговори на големи или мали животни прашања.
Но, дали некогаш сте се запрашале кои хороскопски знаци имаат таен талент за манипулација? Ако е така, еве го одговорот: во овие хороскопски знаци се раѓаат вешти манипулатори.

Скорпија
Нивната интензивна природа и способност да навлезат длабоко во психата на другите луѓе ги прават опасни играчи. Скорпиите се страствени, но и таинствени, што им овозможува вешто да манипулираат со ситуации и луѓе без никој да ги забележи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …