Надал лесно до нова пресметка со федерер

Во последното четирифинале на денешниот распоред на Вимблдон, Рафаел надал го совлада Сем Квери со 3:0 во сетови – 7:5, 6:2, 6:2.
Шпанецот беше премногу силен за Квери кој како да имаше сили само за првиот сет, а откако го загуби за Рафа беше се’ многу едноставно.


Рафаел Надал и Роџер Федерер немаат играно на Вимблдон цели 11. години, од 2008. година кога во финалето во пет сета беше подобар Рафа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Поради голем интерес изложбата на Мирослав Масин насловена „Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ ќе биде продолжена до 30 јуни2024

Националната Галерија ве известува дека заради голем интерес изложбата на Мирослав Масин насловена „Подобро на …