На овие хороскопски знаци им претстои тешка есен

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Есента ПОЧНА. Деновите се скратуваат, а температурите се намалуваат. Дождливите денови полека стануваат секојдневие, а летните настани се веќе далечно минато. Ѕвездите ни подготвија различни предизвици во наредните месеци, а за овие три знаци есента ќе биде особено напорна:

Девица
Ќе се соочи со многу предизвици на работа и дома. Често ќе имаат впечаток дека не можат да одморат бидејќи проблемите ќе бидат еден по друг. Ќе се случуваат многу работи надвор од нивна контрола, со кои тешко ќе се справат. Иако во ноември е можно помало олеснување, дури со доаѓањето на зимата ќе почувствуваат дека каменот им паднал од грб и дека среќата повторно им се насмевнала.


Текстот продолжува на следната страна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вмрежување за промена

Денес во Галерија Матица, со почеток во 18:00 часот, во организација на Волонтерски Центар – …