Музичкото шоу на детскиот хор ,,CRESCENDO” и балетското студио Менада со специјалниот гостин ВЛАТКО ЛОЗАНОВСКИ

Денес во Домот на Култура Иљо Антески -Смок во Тетово, со почеток во 18:00 часот, ќе може  да го проследите музичкото шоу на детски мешан хор ,,CRESCENDO” и балерините од балетско студио Менада и нашиот специјален гостин ВЛАТКО ЛОЗАНОВСКИ.

Картите се продаваат по цена од 200 денари.


Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …