Луѓето родени во овие три хороскопски знаци се најдобри партнери и пријатели

Лав
Лавот е олицетворение на фразата „живеј, смеј се и сакај“. Лавот има безгрижен пристап кон животот и романтиката, па затоа избира партнер со кој ќе се забавува. Лавот бара партнер кој искрено ќе го почитува и обожува за оба каков што е. Овој знак е драг и верен, што го прави совршен партнер и пријател за живот. Лавот носи топлина и спокојство во секој разговор, што е целосно во согласност со неговата владеачка планета, сонцето.

Девица
Нема нешто што Девиците не би го направиле за луѓето што ги сакаат, освен можеби да се воздржат од несакана конструктивна критика, но тие тоа го прават со љубов. Освен таа критичка страна, Девиците се одлични партнери и најдобри пријатели затоа што сериозно ги сфаќаат сите свои односи. Овој знак верува дека тој секогаш треба да биде таму за луѓето што ги сака, затоа што може да го очекува истото од нив, во среќни или тажни моменти. Прави се кога треба да ве расположат и први се кога треба да ви помогнат да се вратите на нозе.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …