Крв и насилство на референдумот во Каталонија! Погледнете што се случува (Видео)

Денеска во Каталонија се одржува референдум за независност, проследен со бројни инциденти и судири на граѓаните и полицијата.

На избирачкото место во колеџот Џауме Балмес во Барселона во судир со полицијата се повредени неколку лица. Полицијата во Каталонија насилно влегувала на избирачки места и запленила гласачки ливчиња и кутии.Escola Ramon Llull (Barcelona)

Posted by NacióDigital.Cat on Sonntag, 1. Oktober 2017


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес во Струга работилница на тема: Вклучи свест, исклучи стигма! Да зборуваме за менталното здравје!

„Вклучи свест, исклучи стигма! Зборувај за менталното здравје“ е насловена работилницата, која денес, 19 јули, …