Кралеви на флертот: Мажите родени под овие хороскопски знаци обожуваат да флертуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Флертот е игра која на некои им доаѓа природно, додека други се борат со суптилностите. Има мажи чија харизма и шарм ги освојуваат срцата, маѓепсувајќи ги сите околу нив. Мажите родени во одредени хороскопски знаци се познати како кралеви на флертувањето.

Лав
Лавовите се познати по нивното кралско однесување и шарм, што ги прави природни мајстори на флертувањето. Обожаваат да бидат во центарот на вниманието и ништо не им носи поголемо задоволство од флертувањето со некој што им се допаѓа. Нивната голема самодоверба и природната харизма ги прават неодоливи.


Близнаци
Близнаците се познати по својата разиграност и духовитост, кои често ги користат како оружје во играта со флертување. Тие се исклучително комуникативни и знаат да користат зборови за да го освојат срцето на личноста која им се допаѓа. Нивниот шарм лежи во нивната способност да бидат забавни и интересни, секогаш подготвени за добар разговор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …