Коста Петров е новиот бренд амбасадор на Citizen во Македонија

Коста Петров, основачот на интернационалната креативна агенција Пи Ворлд и најпродаваниот македонски автор во последните пет години е новиот амбасадор за брендот на часовници Citizen во Македонија.


„Огромна чест е да се соработува со брендот Citizen и со компанијата B – Watch која е официјален дистрибутор на овој бренд во Македонија. Отсекогаш сум бил огромен љубител на часовници и навистина сум среќен што овој бренд конечно е достапен за љубителите на часовници во Македонија”, вели Коста.
Часовниците на брендот Citizen можат да се купат во продажните салони на B – Watch во Битола, Тетово и во Скопје во B-Watch Капитол, Сити Мол и ГТЦ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА 61 ГОДИНА – Откриена е причината за смртта на долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд

Долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд, Кристина Сандера, починала на 18 јули, а сега е откриена …