Концерт на Зулу 3.4 во Котур

Во сабота, 25 ноември 2023 година во Котур, со почеток од 21:30 часот, ќе се одржи концертот на скопскиот џез состав Зулу 3.4.

Зулу 3.4 е инструментално трио од Скопје, формирано во 2018 година, од страна на Дамјан Даневски.


Членови на бендот се:
Марио Симоновски – гитара
Мартин Џорлев – клавијатура, бас
Дамјан Даневски – тапани

Влез: 200 денари. Поради ограничениот број на билети, потребно е да си купите билет во претпродажба од барот на кафе Котур.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …