Концерт на AC/DC Bandx Real Tribute

На 23 ноември 2023 година во Станица 26, со почеток од 20:00 часот, ќе може да го погледнете концертот на AC/DC Bandx Real Tribute.

AC/DC Bandx Real Tribute, со седиште во Белград, Србија, е добро познат на широката публика во регионот по страсните изведби на најголемите хитови на легендарниот австралиски бенд.


Фантастична ритам секција, моќни гитарски соло изведби и неверојатните пејачки способности на главниот вокал ќе ве одведат на патување низ целата креативна ера на AC/DC. Репертоарот на бендот вклучува хитови од сите култни албуми на AC/DC, како и песни испеани од Бон Скот и Брајан Џонсон.

За 12 години постоење, бендот настапувал во речиси сите значајни рок клубови, мото собири и музички фестивали во регионот. Во 2010 година, Бендкс го сними својот прв студиски албум, кој вклучува омоти на некои од најголемите имиња во светот на музиката (Боб Марли, АББА, Бисти Бојс…), свирени во AC/DC стил.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …