Комплетирана програмата за Pinkpop 2024

Со додавањето на Yungblud, Oliver Heldens, DOOL, Ilse DeLange, John Coffey, Matt Maltese, Meute, Sea Girls, Henry Moodie и уште дванаесет имиња, програмата Pinkpop 2024 е официјално завршена! Никогаш досега едно издание на Пинкпоп немало толку многу изведувачи. Заедно со хедлајнерите Ед Ширан, Калвин Харис и Манескин и многу други, овие врвни актери ќе блеснат на фестивалските терени во Ландграф следното лето.

Pinkpop 2024 се одржува во петок 21, сабота 22 и недела 23 јуни. Оваа година, покрај вашиот фестивалски билет, можете за прв пат да купите билет, да гарантирате место на вашиот омилен камп со личен билет за постојан гостин или да резервирате групно место!


Се очекува YUNGBLUD ќе го размрда Pinkpop Friday со својот жанровски настап. Австралиската AVIVA додава дополнителен шмек на алтернативен рок. А со доаѓањето на KAWALA и NIEVE ELLA, петочната програма е комплетирана!

Легендата на Пинкпоп, JOHN COFFEY ќе ги размрда работите како и обично во сабота, 22 јуни, со нов албум. Ако сè уште не сте скокнале, сè уште можете да се нурнете во мош-јамата во PLOEGENDSERVICE или да танцувате со нозете од под телото во OLIVER HELDENS.


Со додавањето на овие 21 фантастичен чин, програмата за Pinkpop 2024 официјално е комплетирана! Вкупно 67 изведби (најмногу досега на едно издание на Пинкпоп!) се желни да ви дадат незаборавно 53-то издание на Пинкпоп. Дали сте подготвени за тоа!?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …