„Колку е часот“ – детска претстава со сенки

Утре, во театарот Сенки и Облаци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата публика ќе може да ја погледне претставата со сенки „Колку е часот“.

Старо Купувам ѝ подари на Сара еден часовник кој чука во некое си чудно време – два пати тик, еднаш так!


Чие ли време покажува тој?

За да дознае, Сара се нурна дури до дното на океано одлета до крајот на универзумот и замина на пат околу светот но сепак одговорот не го најде. Ќе остане ли тажна, или пак можеби по пат си најде ново другарче?


Претставата трае 35 минути и е препорачана за деца 4+

Препорачана донација 250 денари.


Дојдете и уживајте во магијата на сенките!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …