КОЈ ЈА СКРШИ ВАЗНАТА? Добро погледнете ги сите присутни на илустрацијата: Одговорот кажува многу за вашата личност…

Денес правиме интересен тест, кој ќе ви каже повеќе за вашата личност и карактер. Добро погледнете ја оваа слика и размислете. Кој ја скрши вазната? Кое дете навистина згреши? Треба да имате предвид дека нема точен одговор, ниту на сликата има јасно дефинирани индикации кои ќе го откријат одговорот. Сепак, треба да изберете еден и ние ќе ви кажеме што кажува за вашата личност. Прашањето е едноставно, а одговорите даваат интересни психолошки толкувања кои ќе ве изненадат.


A
Детето А можеби е најочигледниот избор, бидејќи другите го гледаат од височина, а тој ја наведнува главата и се чини дека жали. Сепак, тој може да биде и оној кој секогаш е виновен за се. Можеби тој е всушност најскромниот и често ја презема вината за некој друг.
Врз основа на вашиот избор, психолозите велат дека сте многу одговорна личност која секогаш размислува за деталите и чувствата на луѓето околу вас. Внимателни сте и скромни и многу е важно мислењето на луѓето што ги сакате.

B
Следната опција е весела девојка. Таа симболизира „друга мајка“ и се грижи за помалите деца кога нивната мајка е зафатена. Таа го гледа момчето А како тој да е виновникот. Можеби ова е нејзината насмевка во која носи победа и го обвинува момчето, но може да се протолкува и како поддршка за момчето.
Ако сте ја одбрале оваа опција, тоа значи дека сте совесни и секогаш барате правда. Секогаш сте достапни за пријателите и семејството и не сакате да ги видите како се во неволја. Сочувствувате со туѓите проблеми и таму сте да го решите секој проблем.


C
Ова дете симболизира некој кој ги крие своите емоции. Ако сте го избрале ова дете, вие сте лидер во душата и имате лидерски дух.
Ги препознавате проблемите и знаете како да се справите со секоја ситуација. Знаете како да процените кога се случил проблем поради луѓе, а кога поради околности. Иако сте внимателни со луѓето, тоа не го покажувате често. Имате уникатен однос кон сè и можете лесно да ги пребродите тешките моменти.

D
Ова дете исплашено и приоѓа на мајка си барајќи заштита. Таа се плаши од последиците доколку биде обвинета како виновник. Таа јасно го покажува стравот од последици и гневор на нејзината мајка.
Ако сте го избрале ова дете, тоа говори дека сте одговорни и доверливи. Тоа ве прави успешни во секој аспект од животот и се трудите да бидете најдобри што можете. Можете лесно да им верувате на другите и затоа сте многу чувствителни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат фолк пејач Перо Христов

Перо Христов е роден на 17 јуни 1951 година во Струмица. Тој е популарен македонски …