КАКО ДА ЈА РАЗЛИКУВАТЕ ЉУБОВТА ОД НАВИКАТА: Одговорите се кријат во малите нешта што често ги правите

Има многу „јас“ во вашата врска
Кога градите односи според вашите принципи и за да ги задоволите вашите каприци, тоа обично се рефлектира во реченици како: „Размислував: ајде да одиме на одмор, на море, знаеш колку ми треба морски воздух“.
Во љубовта тоа не треба да се случува, во љубовта постои само „ние“, а сите прашања се решаваат заедно, па правилно е да се каже: „Што мислиш, можеби можеме да одиме на одмор, на море? Да дишеме малку морски воздух и да уживаме во сонцето заедно?“

Ги гледате само неговите/нејзините најдобри квалитети
Ги забележувате само предностите на партнерот, неговите позитивни квалитети и целосно сте слепи за слабостите, несовршеностите и негативните аспекти. Во љубовта прифаќаме личност со сите негови маани. Да, така е, но најдобро е, и се што може да се поправи, ќе поправиме.


Чекате промени, но не сакате да се менувате
Во врската со партнерот чекате промени, чекате нова бајка и емоции. Се разбира, сакаме врската да напредува, но тоа бара решителна акција и од мажот и од жената.

Секоја расправија за вас е драма
Драмата настанува кога во врската недостасува љубов. Кога сакате, не зборувајте грубо за партнерот зад грб и не го понижувајте во јавност. Но, ако сте заљубени и искусувате суптилни, несигурни чувства, секогаш ќе сакате екстремни спортови: интензивни емоции и авантури, без да размислувате за последиците и без да прифаќате поинакво мислење, пишува сајтот Wday.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОВЕЌЕ ОД 2.600 ИСПИТАНИЦИ – Истражувањето открило психолошка особина кај луѓето која е поврзана со неверство

Неверството е една од главните причини зошто луѓето ги прекинуваат врските. Но, она што е …