Изложба на слики од Mеѓународната ликовна колонија “Св. Јоаким Осоговски” 2023

На 29 ноември 2023 година (среда) во 12 часот, во изложбениот салон Галерија 22 при Центарот за култура Ацо Шопов – Штип, ќе биде отворена изложбата на слики од 37. издание на Mеѓународната ликовна колонија “Св. Јоаким Осоговски” 2023 година.

На изложбата се застапени триесетина дела работени од автори од повеќе држави: Р. Македонија, Р. Бугарија, Полска, Р. Словенија, Р. Турција и Швајцарија.


Влезот е слободен, повелете на изложба !!!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈАВА: Денес и во петок ОГРОМНО количество на Сахарска прашина и песок во воздухот на Балканот, и во Македонија!

Метео прогноза на Славчо Попоски Поради изразеното јужно воздушно струење кое ќе го има над …