Хуманитарна поетска вечер со Горазд Китановски-Kenny во Метаноја

Утревечер во литературното кафе Метаноја, со почеток од 19:00 часот, ќе се одржи хуманитарна поетска вечер со неверојатниот поет Kenny.

Горазд Китановски – Кени е млад и мошне талентиран писател; пишува поезија, слемира и прави филмови.


Настанот ќе има хуманитарен карактер со цел да му се помогне на младиот Филип Петрушевски да замине побрзо во Турција за ретрансплантација на бубрег.

Ве очекуваме.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …