Хороскопски знаци (комбинации) кои никогаш не би требало да се венчаат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Односот помеѓу Девица и Стрелец е веројатно еден од најслабите и најмалку просперитетните од сите комбинации во Зодијакот, а бракот на Лав и Скорпија е се’ само не пожелен, бидејќи двата знака се многу тврдоглави.

Овен и Рак
Бракот помеѓу Овен и Рак би завршил со солзи. Понекогаш различни луѓе можат добро да се сложуваат, но понекогаш и не. Ова важи за луѓето родени во знакот Овен и Рак.
Иако нивниот брак ќе оди добро и на почетокот ќе изгледа ветувачки, Овенот наскоро ќе стане премногу доминантен за нежниот Рак. Астролозите советуваат овие знаци да не одат пред олтар.


Бик и Риби
Разводот на Бик и Риби се случува поради голема разлика во соништата и амбициите. Бикот сака успешна кариера и почитуван семеен живот, додека Рибите се послободни по дух и не се чувствуваат удобно кога треба да исполнат некои очекувања.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) СЕ’ СНИМИЛА И ОБЈАВИЛА – Сцената е тешка за гледање: Трудница во деветти месец ги фатила сопругот и љубовницата на плажа

Американката Кели Смит на TikTok споделила видео на кое се гледа како го нашла својот …