GrandVin 2023 – “Вкусот на Наградите”

Петото издание на GrandVin 2023 или “Големо Вино” е фокусирано на интернационално наградените македонски вина во 2022/23 година.

Настанот е насловен како “Вкусот на Наградите 2023” – The Taste of Awards 2023, и ќе се одржи традиционално во хотелот Хилтон – 55Бар на 05 Октомври 2023, со почеток 18:00 часот.


Посетителите ќе имаат можност да ги вкусат најдобрите домашни вина кои освоија престижни награди на светски познатите меѓународни натпревари како што се: DWWA, CMB, IWC, IWSC, Mundus vini, BIWC …

Повелете да ги пробате најубавите и најнаградуваните македонски вина.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Среќен мртовец“ утревечер во Дом на АРМ

На 2 декември 2023 година (сабота) во Домот на АРМ, со почеток во 20:00 часот, …