ГОВОРОТ НА ТЕЛОТО ОТКРИВА СЕ: Погледнете кои гестови ги користат мажите кога се заљубени, а кои гестови мажите кога не се заинтересирани

Препознајте ги скриените сигнали испратени од личноста што ви се допаѓа
Некои врски едноставно започнуваат со срамежливи погледи и срамежливи обиди да се држат за рака.

Или можеби сте во врска долго време, но таа се труди да држи дистанца и ги крие очите…


Овие знаци ќе ви помогнат без зборови да разберете што се случува во вашата врска.

Се е во ред. Си се допаѓате еден со друг.


Забележавте дека партнерот ви го „фаќа“ погледот и го држи уште подолго отколку што треба. Ако по некое време дејството се повтори, можете да бидете сигурни дека ви се допаѓа.

Ако за време на разговор или прошетка вашиот партнер се обиде да се сврти кон вас, тоа дефинитивно е знак дека е навистина заинтересиран.


Ако мажот има чувства кон вас, тој потсвесно ќе го свитка телото кон вас додека навидум седи нормално. Мажите, во овој случај, се трудат да изгледаат поголеми и посилни. Стануваат со раце. За време на разговорот, тие понекогаш се потпираат на ѕидот со раката на ниво на рамото за да влезат во вашиот личен простор.

Ако почнете да забележувате дека вашите раце често случајно се допираат (дури и ако нема вистинска причина), можете да бидете сигурни дека неговиот интерес за вас е огромен.

Понекогаш може да забележите дека откако ќе кажете шега, лицето гледа во вас и ја чека вашата реакција. Тоа е очигледен знак на сочувство; инаку, зошто би го направил тоа?

Мажите обично престануваат да се насмевнуваат „широко“ на возраст од 5-6 години. Ако забележите дека маж во ваша близина има холивудска насмевка, тоа дефинитивно може да значи дека е навистина среќен.

Ако забележите дека личноста почнала да ги користи истите гестови и интонации како вие, тоа не значи дека се обидува да ве задева. Поверојатно е дека му се допаѓате и потсвесно ве копира.

Нешто не е во ред. Мора да разговарате.

Секогаш се обидувате да му кажете нешто на партнерот, но се случува непријатен момент: неговото тело е свртено од вас, не ве гледа во очи и се обидува да држи дистанца. Сето ова се безусловни знаци на вознемиреност и антипатија.

Кога другата половина се обидува да ја избегне интимноста, тоа е аларм за вашата врска.

Ако секоја шега што ја правите е дочекана со неискрена и напната насмевка или ако секоја иницијатива е проследена со слаб ентузијазам, тоа веројатно значи дека не сте интересни за вашиот партнер. Нема потреба да губите време.

„Блоковите“ со телото во текот на разговорот, како што се прекрстени раце и нозе, се причина да размислите дали се е во ред во вашата врска. Ако гласот му е нејасен, говорот е нервозен, а погледот е секогаш спуштен, вреди да се обрне внимание на тоа.

На прошетка, ако заостанете, а партнерот не ни погледне назад или забави, тоа значи дека вашата врска почнала да завршува.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Преподобен Александар

Преподобен Александар Роден е во Азија, школуван во Цариград. По завршувањето на школувањето се предаде …