Голем славенички концерт на Горан Бреговиќ

Најголемата рок легенда на балканските простори, Горан Бреговиќ, на 23ти Март ќе одржи голем славенички концерт во спортскиот центар”Јане Сандански”.

Во годината кога се слави 50 години од основањето на најуспешната ех ју рок  група Бијело Дугме, а само еден ден после неговиот  роденден, Горан Бреговиќ ја прифати нашата понуда да со својот ” Оркестар за свадби и погреби” одржи голем славенички концерт.


Ова е уникатна шанса за сите негови фанови во една вечер да ги слушнат најголемите хитови од неговата кариера!

Бидете дел од овој голем славенички концерт!


Важно, Бреговиќ порачува, не носете поклони Вие сте мојот најголем Роденденски поклон, дојдете во што поголем број Ви ветувам невероватен спектакл ” Ко не полуди, није нормалан”

Влезниците за овој голем спектакл можат да се купат на сите продажни места на www.kupikartizase.com како и online на следниот линк https://www.kupikartizase.com/Events/goran_bregovic_2024


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„ЧОВЕКУ, КОЛКУ ОДВРАТНО“: Поранешниот цимер го разоткрил Бред Пит – тврди дека имал проблем со хигиената

Бред Пит е холивудската ѕвезда по која копнеат жените ширум светот, а неговиот поранешен цимер …