ГОЛЕМ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРАТА ПОЛОВИНА НА 2023 ГОДИНА: Овие знаци ги очекува судбоносна љубов

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Како ѕвездите ќе ни бидат наклонети до крајот на 2023 година?

Овен
Во втората половина од годината Овенот ќе биде соочен со силни емотивни врски. Ако сте слободни, можеби ќе запознаете некој посебен во јули или август. Таа личност ќе биде страсна, храбра и бестрашна, привлекувајќи ве со својата енергија. Вашата врска ќе биде исполнета со страст и возбуда, но ќе бара и отвореност и компромиси. За оние кои се веќе во врска се очекува период на стабилност и хармонија. Отворените разговори и искреноста ќе ви помогнат да ја одржите вашата врска здрава и силна.


Бик
Втората половина од годината на Бикот му носи можност за стабилни и долготрајни врски. Доколку барате љубов, септември ќе биде поволен месец за запознавање со некој посебен. Личноста која ќе ја запознаете ќе биде исклучително стабилна, верна и внимателна кон вас. Вашиот шарм ќе биде неодолив, привлекувајќи го вниманието на потенцијалните партнери. Сепак, бидете трпеливи бидејќи ќе треба време да се развие таа врска. Ако веќе сте во врска, фокусирајте се на комуникација и градење доверба. Отвореноста и подготвеноста да го поддржите партнерот ќе ја зацврстат вашата врска.

Близнаци
За Близнаците втората половина од годината ќе биде динамична и полна со нови средби. Можеби сте склони кон флертување и авантури, но внимавајте да не ги повредите туѓите чувства. Во август или септември би можеле да запознаете некој кој целосно ќе ве освои. Таа личност ќе биде интелектуално стимулативна, забавна и комуникативна. Вашата врска ќе биде исполнета со разговор, смеа и заеднички интереси. Отвореноста за нови искуства и подготвеноста за прилагодување ќе бидат клучни за одржување на страста за љубовта.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) СЕ’ СНИМИЛА И ОБЈАВИЛА – Сцената е тешка за гледање: Трудница во деветти месец ги фатила сопругот и љубовницата на плажа

Американката Кели Смит на TikTok споделила видео на кое се гледа како го нашла својот …