Го каснала змија додека ги миел рацете во дворот

Жител на велешкото село Бањица бил каснат од змија додека ги миел рацете во чешмата од семејниот двор. Настанот се случил во понеделникот околу 20:50 часот, а според неговото кажување тоа било поскок.

Од велешката болница велат пациентот е надвор од животна опасност.


Ова е трето каснување од змија за десет дена во велешко. На 28-ми јуни, две лица кај селото Војница беа каснати од една змија откако при работа на лозје наишле на змиско гнездо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …