Гел од Алое Вера ги смирува иритациите и црвенилата предизвикани од сонце, убод од инсекти и вируси

Летото наближува, а сончевите зраци носат добро расположение и спокој на душата. Радосни сме и опуштени бидејќи конечно доаѓа летниот одмор. Плажа, сонце, море, работи кои со нетрпение ги чекавме цела година, кои го поттикнуваат хормонот на среќа и кои севкупно влијаат позитивно на нашето психо физичко здравје.

Но треба да бидеме и внимателни! Сончевите UVA зраци се многу поштетни отколку порано, продираат дури и низ облаците и може да предизвикаат црвенило и воспаление на кожата, иритации и изгореници кои многу лесно можат да ни го упропастат одморот. И по само еден ден поминат под блескавото сонце да завршиме со црвена, иритирана кожа. Сето ова може да го спречиме ако со себе имаме гел од Алое за надворешна употреба, идеален за сите иритации и проблеми со кожата во текот на летото.


ALOE VERA е познато по своите смирувачки и репаративни својства. ALOE VERA GEL 99% е гел за кожа од сертифицирано органско алое вера од видот Barbadensis Miller со додаток на хлорофил. Овозможува интензивна заштита, нега и ревитализација на кожата, има хипоалергена формула и може да се употребува кај сите видови кожа и кај сите возрасти.

Овозможува олеснување на чувствителноста на кожата, моментално олеснување со ладење и навлажнување на кожата, без да остава мрсни или лепливи остатоци. Обезбедува брзо и трајно закрепнување, што го прави суштински додаток на секој режим за нега на кожата.


Овозможува ефикасна заштита на зацрвенета, иритирана или изгорена кожа, смирување на иритации или осип предизвикани од убоди од инсекти, растенија, сонце, или аерозагадување, смирување на воспаленија и инфекции предизвикани од габички, бактерии или вируси.

Ги смирува дури и акните на лицето, спречува и нивна појава, грижејќи се длабински да ја хидрира и исхранува кожата.


Aloe vera gel нешто што треба да се има со себе кога одиме на одмор!

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашата истакната актерка Јоана Поповска

Јоана Поповска е родена во Битола на 18 јуни 1943 година. Таа е македонска театарска, …