Game Event – утре во Градскиот Парк во Скопје

Нека игрите започнат! Сакате ли да почувсвувате адреналински наплив кога се натпреварувате во некоја игра? Или се забавувате кога ги учите комплицираните правила на некоја нова игра?

Тогаш придружете ни се овој четврток, на 11 јули во Градскиот Парк, со почеток во 19:00 часот, каде ќе играме игри од нашите земји: Франција, Германија и Турција.


Можеби и вие имате некоја игра на која сакате да нѐ научите? Ако е така-донесете ја! Нека победат најдобрите, се вели во објавата од организаторот Волонтерски Центар Скопје.

Се гледаме!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …