Француска поетска рапсодија во НУЦК Трајко Прокопиев во Куманово

Книжевен клуб – Куманово ве кани на француска поетска рапсодија, што ќе се одржи во вторник, 13 февруари 2024 година, со почеток во 19:00 часот во НУЦК Трајко Прокопиев – Куманово.

На француската поетска рапсодија ќе се претстават поетите:
Андреј Трајковски
Николина Аврамоска
Христијан Мурџески
Филип Митревски
Александра Илиева
Андријана Ѓорѓевска
Андреј Анѓеловиќ


Дојдете на 13 февруари, заедно со добра музика и чаша вино да уживаме во француска поезија, се вели во објавата од организаторот на овој настан.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …