(ФОТО) ЗАД СЕБЕ ОСТАВИЛ 7. ДЕЦА – СЕ ЗАЛАГАЛ ПРОТИВ ВАНЦИНИРАЊЕ И НОСЕЊЕ МАСКИ: Радио водител се разболел од Ковид 19 и починал!

Десно ортиентираниот радио водител кој себе се нарекувал „религиозен фанатик“ и ги повикувал луѓето да не се вакцинираат против корона, се разболел од вирусот и почина.
Боб Ениарт (62) бил свештеник во црква во Соединетите држави и тврдел дека заговорниците на животот треба да ја одбијат вакцината против корона, бидејќи, како што тврди, тие биле тестирани на бебиња кои биле абортирани од жени, пренесува Miror..
Ениарт им рекол на слушателите на радио емисијата да не ја земаат вакцината со цел „дополнително да ја зголемат социјалната напнатост и да извршат притисок врз убијците на деца“.
Тој бил портпарол на американската организација „Право на живот“, која 28. години се борела против абортусот.
Ениарт и неговите поддржувачи, исто така, се бореле против носење маски и социјално дистанцирање.
Тажната вест на Фејсбук ја објави неговиот пријател и колега Фред Вилијамс.


Неговиот син Доминик соопштил дека неговиот татко заболел од корона во септември.
И’ неговата сопруга има корона, но нејзината здравствена состојба не е позната. Боб зад себе остави седум синови.
Од Denver Bible Church, каде што бил свештеник, веруваше дека Бб ќе закрепне. Во тоа време, црквата протестирала многу против наметнатите епидемиолошки мерки и ги тужела локалните власти.

Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …