(ФОТО) Вака изгледала порано: А, потоа ракот на дојка „ја изел“! Со фотографии сака да да ги предупреди сите девојки

Храбро се бори и му се радува на животот…
Бјанка Инес пред само шест месеци открила дека е болна од рак и имала две операции, 12. хемотерапии и 10. пати била во болница. Нејзиното тело, после се’ што минала, не можело да издржи и сега младата жена изгледа непрепознатливо.


Се’ започнала кога Бјанка почувствувала, со допирање, малечко топче на десната дојка. За неколку недели таа пораснала со неверојатна брзина и на 21. роденден лекарите и ја соопштиле најстрашната вест – дека има трет степен од рак на дојка, многу ретка дијзгноза за некој на нејзини години.

To post this comparison photo to share with the world in the society that we live in, is by no means easy. In fact, it is so incredibly difficult. I am sharing this with you all, to give you an insight into the struggles I face daily since being diagnosed with breast cancer. Throughout my journey thus far, I have learnt that beauty falls at the waist side when you are fighting to survive. My latest blog post is live, and has truly captured my struggle of accepting that beauty isn't defined by what's on the outside, rather it is what is on the inside that counts the most on those darker days. #pinkhopeaus #breastcancer #bcna #mcgrathfoundation #checkyourbreasts #pinkproject #loveanybody #realwithjade


A post shared by Going Topless Blog 💕👊🏽 (@biancainnes) on

„Ова е потсетник дека ракот на избира. Не го интересираат вашите години или финансиска ситуациаја. За време на целото ова патување се обидувам да бидам позитивна, да ја покажам сировата стварност и да ги предупредам младите жени“ напишала на Инстаграм.

So, this is what the past few months have looked like for me. Hospital admissions, treatment, surgery and still trying to do my makeup and feel beautiful like every woman deserves. It’s been a while since I sat down to write about my cancer journey. Simply put, because I needed time to process it all. Figure out what’s happening right now, what’s next and how the fuck I’m going to deal with it all. My latest blog post on ‘Going Topless’ is live now and the link is in my bio. This post shares the wins, the losses and most importantly how I plan to kick cancers ass over the coming months. 💕👊🏼 #breastcancer #bcna #checkyourboobies #knowyourrisk #pinkribbon #pinkhope #bcna #fuckcancer #mcgrathfoundation #breastcancerawareness #breastcancerawarenessmonth

A post shared by Going Topless Blog 💕👊🏽 (@biancainnes) on

Во декември го продолжува лекувањето и за иднината размислува позитивно.
„Можам да кажам дека се радувам што сум чекор поблиску до животот без рак“ одлучна е Бјанка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …