(ФОТО) Татјана Стојановска во 1992. стана „Мис на Македонија“:Погледнете ја во бикинито од изборот!

Во нашата држава се имаат организирано многу избор за Мис, но секогаш се памти она првото што се случило и која била најубавата Мкедонка. Неа пак ја гледаме секоја вечер и не можеме да не и се восхитуваме…
Татјана Стојановска е една од најпознатите и најдобрите ТВ презентерки во нашата држава.
Таа им е еден од најомилените ТВ ликови на многу гледачи во Македонија.
Едноставно пример за вистинска дама, секогаш убаво средена и умерена.
Помладите генерации можеби не знаат, но таа во далечната 1992 година се натпреваруваше за „Мис на Македонија“, тоа беше првиот избор за убавица во нашата земја по осамостојувањето.
Подолу можете да ја погледнете фотографијата од изборот за Мис каде што познатата водителка победи.
Но, мораме да признаеме дека и ден денес изгледа прекрасно.
Погледнете ја фотографијата подолу.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …