(ФОТО) Тамара Тодевска со саканите ужива на плажа

Пејачката Тамара Тодевска овие денови со саканиот но и децата, Дарен и Хана, одлучила да замине и да ужива на одмор.
Таа убавите моменти сакала да ги споделува  па заедно со љубениот почнале да ги полнат кратките приказни на Инстаграм. Уште по пат кон летната дестинација која заеднички ја одбрале, снимиле се па соделиле и со следбениците.
Еуфоријата од таа музика ги задржало малку повеќе па продложиле да ја слушаат и на плажа, па иако досега дестинацијата не ја открија можеби се во тие краишта, иако од фотките може да се види дека станува збор за некој ресорт во соседна земја.
Тамара не чекала долго туку  веднаш го облекла костимот за капење и го зема мобилниот в раце да направи и едно  селфи.


Додека, подоцна селфи направи и нејзиниот сакан но, во кадарот влезе и Тамара гушкајќи го со градите истурени на неговото рамо.Среќни и насмеани тие уживале во одморот додека друштво им правеле Дарен и Хана, децата на пејачката,


Но на некои од фотките на „стори“ се појавува и нејзината сестра Тијана која и на своето Инстаграм стори сподели неколку фотографии.


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …