(ФОТО) Таа би можела да стане најплатената инфлуенсерка во светот

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, би можела да стане најплатениот инфлуенсер во светот.
Откако Spotify го откажа својот подкаст, се шпекулира дека сопругата на принцот Хари ќе потпише со Диор и ќе стане нивно заштитно лице. Daily Mail пишува дека војвотката на тој начин би можела да стане најплатената инфлуенсерка во светот и да ги надмине имињата како Ким Кардашијан и нејзините сестри.

This image has an empty alt attribute; its file name is megan-markl-zastitno-lice-1.jpg
Меган би можела да заработи милиони од соработка со Диор, чии креации често ги носат и таа и Хари од неодамна.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)


Меган, доколку се врати на социјалните мрежи, може да земе по 250.000 долари за една објава. Гласините за нејзиното станување инфлуенсер започнаа откако војвотката почна да се дружи со Викторија Џексон, жена која е меѓу најголемите имиња во маркетингот во САД.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Meghan Markle (@meghan.markle.official)

Нашироко се шпекулира дека Меган повторно ќе го лансира својот блог за начинот на живот, The Tig, кој го затвори пред да се омажи за членот на кралското семејство.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СОБРАЛА КОМПЛИМЕНТИ – Шерон Стоун во долна облека ја пресоздала легендарната сцена од „Сурови страсти“

Шерон Стоун ја пресоздала својата легендарна сцена од филмот „Сурови страсти“ облечена во долна облека …