(ФОТО) Суми од кои боли глава: 10. најскапи фустани во историјата на доделувањето на Оскарите

Пред нас е оскаровскиот викенд и е вистинско време да се потсетиме на впечатливите изданија од досегашните доделувања на престижните филмски награди.
Најгламурозниот црвен тепих во годината никогаш не разочарува па не се сомневаме дека и оваа година по тоа прашање ќе биде нешто поинаку, а додека со нетрпение ја чекаме недела навечер, се потсетивме на најскапите фустани во историјата на доделување на Оскарите.

Џенифер Лоренс (2013) – Диор фустан од 4. милиони долариМногумина се сеќаваат на паѓањето на глумицата додека се качуваше на сцената да ја превземе златната статуетка за најдобра глумица.
Балскиот фустан кој Џенифер Лоренс го носела за таа пригода воедно бил и најскап во историјата на доделувањето на Оскарите.

Никол Кидман (1997) – Диор фустан од 2. милиони долариНикол со своето издание на доделувањето на Оскарите во 1997. година го прославила Џон Галиани облекувајќи фустан од неговата прва haute couture колекција за Диор. Фустанот со одважна и според многумина непривлечна нијанса на зелена боја засекогаш ја променил модата на црвените теписи и до денес останало како едно од најпрепознатливите изданија на глумицата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Советува искусен пчелар: Ако ве искаса пчела или некој инсект, ова е спас

Ова е најдобриот совет за каснување од пчела или друг инсект и кога немате аптека …