(ФОТО) Српска водителка станала предмет на шеги и исмејување поради она во што се појавила во емисијата во живо

СРПСКАТА водителка Јована Јеремиќ се појави во утринската програма во живо во необична комбинација на облека, која веднаш стана предмет на шеги на социјалните мрежи.


View this post on Instagram

A post shared by JOVANA JEREMIC MILOSEVIC (@jovanajeremicmilosevic)


Јована носела зелен костум со ракавици, поради што многумина ја споредиле со Пауер Ренџерс, но и бонбони од ментол и дезодоранс.
„Која боја е вашиот омилен моќен ренџер? – Ментол“, е само една од шегите на Твитер.


„Мене повеќе ми личи на Телетабис“.
„Вонземјани, вонземјани, вонземјани се виновни за се’ “.

„Ме потсетува на кондом“.
„Само што дојдов на интернет да прашам дали е познато зошто Јована Јеремиќ била во пижами?“

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Со панел дискусија ќе се одбележи Денот на ретки болести 2024

Националната алијанса за ретки болести на Македонија – НАРБМ Ве кани на панел дискусија со …