(ФОТО) Совршен напиток кој „го пржи“ салото на стомакот!

Испробајте го овој напиток кој на многу дами им помогнал да го истенчат струкот за еден до два сантиметри дневно…
Освен што ќе ви помогне да ги загубите одвишните килограми, во исто време ја подобрува функцијата на мозокот, видот и памтењето.


Состојки:
– 1 лажица мед
– 2 лажички оцет од јаболко
– 1 шолјичка свежо исцеден сок од грејпфрут
– 5 лажици млеко
Подготовка:се’ заедно ставите во блендер и убави измиксирајте.
Напитокот конзумирајте го пред ручек или вечера – седум дена, а потоа направете пауза
од една седмица. Доколку е потребно третманот можете да го повторите.
Ако не сте љубители на грејпфрут можете да го замените со портокал, но грејпфрутот ги има оние потребни киселини за топење на салото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ достојно го претставија македонското карате во Анталија

Членовите на скопскиот клуб „Макпетрол“, Петар Заборски и Петар Спасеновски, остварија солидни резултати на неодамнешниот …