(ФОТО) Смешни но и чудни грешки во некои од најголемите филмски хитови: Адидас и фармерки во различни епохи!?

И’ во најпопуалрните филмски остварувања се случуват грешки. Не би требало нели, особено што високобуџетските филмови чинат и по 100. милиони долари, но грешките се составен дел од  филмската продукција…

Колку стотици, а понекогаш и илјадници луѓе работат на квалитетно производство на филм во однос  на главните движења, а сепак понекогаш грешките се лизгаат низ раце незабележително. Дефинитивно ловците на филмски грешки имале работа преку глава! Погледнете ги највпечатливите грешки во некои од најголемите филмски хитови!


1. Пиратите од Карибите

Пиратот од Карибите е погрешно прикажан, односно Џек Спароу носи  марама со Адидас таг кој што е тешко, а да не го забележите.


2. Зелената милја

Обвинетиот силувач е осуден на смрт на електрична столица, а во државата каде што е сниман филмот не било дозволено да го сторат вистинскиот начин на убиство. Било дозволено дури неколку години после објавувањето на филмот.


3. Американски снајперист

Американскиот снајперист Клинт Иствуд користи лажно пластично бебе кое да му служи како ќерка на проблематичниот лик на Бредли Купер, но оваа грешка е премногу очигледна.

4. Гладијатор

Во фимот на Ридли Скот во 2000 та година во епската драма на Антички Рим, Гладијатор, ликот на Расел Кроу е наречен “Шпанец”, иако тој термин не стапил во популарна употреба се до 14-тиот век, додека филмот се одвива пред околу 1.200 години.

5. Север – северозапад

Во една сцена детето што треба да изврши убиство, може да биде забележано во позадина како се подготвува за истрел, а всушност треба дојде подоцна во сцената.

6. Касапски кучиња

Во овој филм е прикажано е сцена во која еден од криминалците е врзан со лисици од задниот дел, а само неколку секунди подоцна кај истиот човек се забележани лисици од предната страна.

7. Индијана Џонс

Во една сцена крадецот е забележан во фармерки и маица, а таков аутфит всушност не би требало да биде тренди во 1930-тите.

8. Евтини приказни

Миа Валас го загубила црвеното знакче, кое што треба да укаже каде треба да ја стави инекцијата за адреналин. Инекцијата треба да биде ставена кај нејзините гради, таа во филмот ја става инекцијата на погрешно место.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) И’ по смртта донира: Пејачот минатата година донирал два милиони фунти

Покрај бројните уметнички дела, тој го поседуваше и пијаното на Џон Ленон… Поминаа осум години …